Sorular | Antrenmanlara çocuğumu getiriyorum, nelere dikkat etmeliyim?

Antrenmanlara çocuğumu getiriyorum, nelere dikkat etmeliyim?

1) Antrenman başlamadan bir saat öncesinde öğrenci yemeğini yemiş olmalıdır.

2)Antrenman çantasını çocuğun kendisinin hazırlaması, sorumluluk kazanımı açısından önemlidir.

3)Spor çantasında yedek çamaşırlar bulundurulmalıdır, sporcu sağlığının korunması önem arzettiğinden, antrenman sonrası çamaşırlar mutlaka değiştirilmelidir.

4) Antrenman çantalarında mutlaka yeterli miktarda su bulundurulmalıdır.

5) Salon içerisinde çocukların üzerini değiştimek hoş bir manzara yaratmadığından, soyunma kabinleri ve soyunma odaları kullanılmalıdır.

6) Çocuklar antrenman saati başlamadan önce salon içerisine bırakılmamalıdır. Bu nedenle antrenman saatleri dışında kalan zamanlarda gerçekleşebilecek kazalarda sorumluluk taahhütname gereği tamamen veliye aittir.

7) Antrenmandan 15 dk önce öğrenci, Olimpik Akademi formasıyla birlikte derse hazır bulundurulmalıdır.

8) Çocuğun adaptasyon sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için antrenman esnasında öğrenciye müdahalede bulunulmamalı ve çocukla olabildiğince göz temasından kaçınılmalıdır. Antrenörle yapılacak görüşmelerin ders sonunda yapılması önemle rica olunur.

9) Antrenman aralarındaki molalarda, çocuğa su ile sıvı takviyesi dışında yiyecek veya içecek verilmemelidir.

10) Salonumuzdaki lavaboların temiz kullanımına ve çocukların ihtiyaçlarını giderdikten sonraki hijyenlerine özen gösterilmelidir.

11) Antrenman saatlerine ve düzenli katılıma riayet edilmelidir. Aksi takdirde hedeflenen sonuçlara ulaşılması çok güçtür.

12) Belirli periyotlarla ilgili antrenörle görüşülmeye ve durum hakkında bilgi almaya özen gösterilmelidir, verilen tavsiyeler göz önünde bulundurulmalıdır.

13) Çocuklar aileleri tarafından başka çocuklarla kıyaslanmamalıdır. Unutulmamalıdır ki, her çocuk özeldir ve gelişim evresi farklıdır.

14) Öğrencinin çalıştığı grupla ilgili bir sıkıntı yaşandığında doğrudan antrenörle veya salon yönetimiyle görüşülmesi etkin ve hızlı çözüm üretmek açısından önemlidir.

15) Salon içerisinde küçük çocuklarla dolaşmak veya onları tek başlarına bırakmak kesinlikle yasaktır.

16) Antrenman bölgesinde yiyecek veya içecek (su haricinde) tüketimi kesinlikle yasaktır.

17) Velilerimizin duyuru panolarını takip etmeleri gerekmektedir.