Deneme Antremanlarımız Ücretlidir

ÜCRETLERİMİZ ve KAYIT KABULÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME 

aidat artışları yılda bir kez yılbaşından yılbaşına yapılmaktadır..

çalışmalarımız haftada iki gün birer buçuk saattir .Aylık ücretimiz 260 tl dir 

kayıtla beraber bir kereye mahsus 80 tl dir .taytı .tişortü. ve sırt çantası dahildir.

günlük antrenman ücretimiz 40 tl dir deneme antrenmanı günlük antrenmana dahildir .

küçük yaş guruplarında çalışmalar genelde haftada bir gün yada iki haftada bir gün olarak alınır. alışma süreci geçene kadar bu şekilde devam eder sonrasında normal antrenmanlara dahil olur 

kardeşlerde aidatlar 260 tl yerine 230 tl dir 

haftada bir gün getirecek veliler içinde aidatımız 160 tl dir .

katılınmayan hiçbir antrenmanın telafisi yapılmamaktadır .

5 yaş ve üzeri öğrenciler için deneme (tek sefere mahsus olmak üzere) ve 3-4 yaş aralığı için günübirlik antrenman ücreti 40 TL’dir. Nadiren, 5 yaş ve üzeri için (yönetimle görüşme yapılmak suretiyle) haftada tek seans öğrenci alımı da olabilmektedir ve ücreti 160 TL’dir.

Aidat 8 seans (her seans 90 dk ve haftada iki gün) üzerinden ücretlendirilmekte olup, bedeli 260 TL’dir. Aidatın ödenmesi, 4 haftayı doldurup, sonraki haftayı müteakiben gerçekleştirilir. Velilerimizin kayıt bürosuyla devamlı iletişim halinde olarak, ödemelerini takip ederek geciktirmemelerini ve özel halleri tarafımıza bildirmelerini önemle rica ederiz.

Öğrencinin durumundan kaynaklı ders kaçırılması halinde telafi antrenmanı kesinlikle yapılmamaktadır (özel durumlarda ve uzun süreli ara vermeler durumunda yönetim önceden bilgilendirildiği takdirde duruma karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çözüm üretilebilmektedir). Ayrıca, yönetimle görüşülmeden öğrencinin değişik antrenman saatlerine keyfi olarak katılım göstermesi mümkün değildir. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, özel günler ve resmi tatiller halinde, Kulübümüz yönetiminden kaynaklı ders iptalleri telafi edilecektir. Bu tür dönemlere ilişkin duyuruların salonlarımızda yer alan panolardan veya sekreteryadan bilgi alınarak düzenli olarak takip edilmesini tavsiye ederiz.

Kesin kayıt yaptırıldığında tek sefere mahsus olarak 80 TL’lik bir forma-çanta ücreti alınır. Ayrıca, öğrencinin kaydının doğru biçimde tutulabilmesi ve muhtemel karışıklıkların önüne geçmek adına bir adet vesikalık fotoğraf ve çocuğun çalışmalarda hayatını tehlikeye sokacak  ciddi bir sağlık engeli bulunmadığına dair sağlık raporu istenir. Bunun yanında, antrenöre de böyle durumların varlığı halinde bizzat veli tarafından sözlü olarak bilgilendirme yapılması zorunludur. Aksi takdirde (taahhütname uyarınca) sorumluluk tamamen veliye aittir.

SAYIN VELİLERİMİZİN ANTRENMAN ÖNCESİ-SONRASI ve SALONDA BULUNDUKLARI SÜRE İÇERİSİNDE DİKKAT ETMELERİ GEREKEN HUSUSLAR

 • Antrenman başlamadan bir saat öncesinde öğrenci yemeğini yemiş olmalıdır.
 • Antrenman çantasını çocuğun kendisinin hazırlaması, sorumluluk kazanımı açısından önemlidir.
 • Spor çantasında yedek çamaşırlar bulundurulmalıdır, sporcu sağlığının korunması önem arzettiğinden, antrenman sonrası çamaşırlr mutlaka değiştirilmelidir.
 • Antrenman çantalarında mutlaka yeterli miktarda su bulundurulmalıdır.
 • Salon içerisinde çocukların üzerini değiştimek hoş bir manzara yaratmadığından, soyunma kabinleri ve soyunma odaları kullanılmalıdır.
 • Çocuklar antrenman saati başlamadan önce salon içerisine bırakılmamalıdır. Bu nedenle antrenman saatleri dışında kalan zamanlarda gerçekleşebilecek kazalarda sorumluluk taahhütname gereği tamamen veliye aittir.
 • Çocuğun adaptasyon sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için antrenman esnasında öğrenciye müdahalede bulunulmamalı veya antrenörle görüşülmeye çalışılmamalı, çocukla olabildiğince göz temasından kaçınılmalıdır.
 • Antrenman aralarındaki molalarda, çocuğa su ile sıvı takviyesi dışında yiyecek veya içecek verilmemelidir.
 • Salonumuzdaki lavaboların temiz kullanımına ve çocukların ihtiyaçlarını giderdikten sonraki hijyenlerine özen gösterilmelidir.
 • Antrenman saatlerine ve düzenli katılıma riayet edilmelidir. Aksi takdirde hedeflenen sonuçlara ulaşılması çok güçtür.
 • Belirli periyotlarla ilgili antrenörle görüşülmeye ve durum hakkında bilgi almaya özen gösterilmelidir, verilen tavsiyeler göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Çocuklar aileleri tarafından başka çocuklarla kıyaslanmamalıdır. Unutulmamalıdır ki, her çocuk özeldir ve gelişim evresi farklıdır.
 • Öğrencinin çalıştığı grupla ilgili bir sıkıntı yaşandığında doğrudan antrenörle veya salon yönetimiyle görüşülmesi etkin ve hızlı çözüm üretmek açısından önemlidir.
 • Salon içerisinde küçük çocuklarla dolaşmak veya onları tek başlarına bırakmak kesinlikle yasaktır.
 • Antrenman bölgesinde yiyecek veya içecek (su haricinde) tüketimi kesinlikle yasaktır.

 

LÜTFEN UNUTMAYINIZ!

Cimnastik, sabırla çok uzun süreli, kapsamlı ve sıkı çalışma gerektiren zor bir disiplindir. Beyin-kas koordinasyonunun oturtularak tek bir hareketin bile düşünmeden yapılabilecek motor beceri haline gelmesi için, vücut tarafından yaklaşık 3000-5000 defa tekrar edilmesi gerekir. Ancak bu halde beynin öğrenmeyi gerçek anlamda tamamladığı bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Buna istinaden, gerçek anlamda bir gelişim isteniyorsa derslere en düzenli şekilde katılım önemlidir ve 1.5-2 yıl kadar disiplinli bir çalışma yapılırsa ancak sonuca ulaşılır. Örneğin, cimnastikte “tepeden tırnağa vücut sıkılığı” temel ilkedir. Biz yetişkinler için çok basit görünen “ayak parmak ucu sıkma” hareketini bile küçük yaştaki çocuğa doğru biçimde kazandırmak en az 2.5 seneyi almaktadır; beynin bir hareketi hatasız bir şekilde motor öğrenme haline getirerek temiz biçimde yapabilmesi için uzun zaman ve çok sayıda tekrar gerekir.

Salonumuzda en çok karşı karşıya kalınan manzaralardan biri, bazı velilerimiz tarafından dile getirilen “aylar boyu neden sürekli aynı hareketlerin çalıştırıldığı” konusudur; hatta bu düşünce nedeniyle çocuklarının kayıtlarını sildiren velilerimizin sayısı hiç de az değildir. Gerçekte atladıkları nokta ise dışarıdan durağan(!) gibi görünen aktivitenin aslında yukarıda bahsedilen sürece hizmet ettiğidir.

Çalışma sürecinde, velilerimizin emeklerinin karşılığını almak için sabır göstermeleri ve çocuklarına psikolojik baskı uygulamamaları gerekmektedir. Elbette ki her ailenin çocuklarından beklentisi vardır ve bu çıta yüksektir. Ancak unutulmamalıdır ki, her çocuğun öğrenme süreci, süresi ve kapasitesi farklıdır. Çocuklarımıza olan güvenimizi farkında olmadan kişisel hırsa çevirmek, onların aktivitelerinden soğumalarına, kendilerine olan güvenlerinin sarsılmasına ve ebeveyn-çocuk ilişkilerinin olumsuz etkilenmesine yol açabilmektedir. Sonuç olarak, spor yapılarak ulaşılmak istenen hedefin tamamen dışında bir sonuçla karşılaşılabilir. Velilerimizin bu konuda hassas olmaları gerektiğini bir kere daha hatırlatmak isteriz.

Bu dokümanda sunduğumuz önerilerin ve parmak bastığımız noktaların, siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize faydalı olacağını ümit ediyoruz.

Sağlık ve sporla kalmanız dileğiyle,